Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

network.hu

A címvédő Szolnok hazai pályán legyőzte kedden a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 3-0-ra megnyerte a párharcot, és fennállásának hatodik bajnoki címét szerezte meg.

Ami a közelmúltat illeti, a Magyar Kupa februári fináléjában az Olaj 67-49-re legyőzte a KTE-t, mint ahogy a bajnoki középszakasz mindkét egymás elleni meccsén is a Szolnok bizonyult jobbnak. Az elmúlt öt idényben a két "szomszédvár" 17 NB I-es és kupatalálkozóján mindössze egyszer nyert a Kecskemét, az idei finálé első meccse 64-43-as, a második pedig 79-71-es szolnoki győzelemmel zárult.

A keddi folytatás feszült hangulatban indult, a KTE szezon végén távozó szakmai igazgatója, Stojan Ivkovic már a 4. percben technikai hibát kapott reklamálásért. Strahinja Milosevic és az előző meccsen 24 pontot szóró Vojvoda Dávid révén a remekül lepattanozó hazaiak 18-10-re elhúztak, sőt, a második negyed elején tíz pont volt a különbség. Mivel a két éve még másodosztályú vendégek 7 perc alatt csak 7 pontig jutottak, a 18. percben már 36-20 állt a nagyórán. A nagyszünetben 37-28 volt az állás.

Fordulás után a sorozatban ötödik fináléját vívó Tisza-parti együttes - amely nem kapott ki az idei rájátszásban - őrizte 10 pont körüli előnyét, a pontgyártásban Vojvoda járt az élen. Az 53-42-ről induló zárószakaszban az először döntős kecskemétiektől James Kinney megszerezte első kosarát, a 14 pontos Marko Djerasimovic viszont kipontozódott. Az utolsó négy percben a hazaiak már a Tiszaligeti Csarnokot megtöltő közönségnek is játszottak, a KTE-ben pedig a fiatalok is bemutatkoztak.

A Szolnok 1991, 2007, 2011, 2012 és 2014 után hatodszor lett aranyérmes az NB I-ben.

Eredmény - kosárlabda Nb I., döntő, 3. mérkőzés

Szolnoki Olaj - KTE-Duna Aszfalt 66-55 (20-13, 17-15, 16-14, 13-13)
legjobb dobók: Vojvoda 19, Milosevic 15, illetve Derasimovic 14

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Szolnok javára.

Dragan Aleksic, a Szolnok vezetőedzője: "Mi vagyunk a legjobb csapat Magyarországon, gratulálok mindkét együttesnek!"

Stojan Ivkovic, a Kecskemét szakmai igazgatója: "Gratulálok a Szolnoknak, mi először voltunk a döntőben, de az egész idényben méltó módon képviseltük a kecskeméti kosárlabdát. Egy jobb csapattól kaptunk ki, büszke vagyok a srácokra."