• Linkek - 397 db

Kőhalmi Péter
Sportmánia Klub vezetője

network.hu

Az idegenbeli döntetlen után az MKB-MVM Veszprém hazai pályán 34-28-ra legyőzte a Paris Saint-Germaint a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, és ezzel ismét bejutott a Final Fourba.

Jobban kezdett a francia csapat, Barrachet gólja után Chema egyenlített, azonban Gunnarsson két góljával 3-1-re megléptek a vendégek. Mikler lendített a hazaikon egy ziccervédéssel, majd emberelőnyben Ilic, Ugalde és Gulyás is betalált (9. perc: 5-3). A kezdeti bizonytalankodás után összeállt a veszprémi védekezés, a  8 percnyi párizsi gólcsendet az első meccs hajrájában villogó Accambray törte meg. Sulic betalált, Nagy László kiállítását követően M’Tima és Accambray góljával egyenlített a PSG (15. perc: 6-6). Az egész szezonban szenzációsan játszó Gulyás, majd Sulic góljai újabb kétgólos előnyt eredményeztek, Mikler Narcisse betörésénél ziccert védett, a védésből Nagy góljával 3, majd Chema betörésgóljával 10-6-ra vezetett a magyar bajnok, időt is kért Phillipe Gardent (19. perc: 10-6). Vori és Schuch között vált paprikássá a hangulat a veszprémi falban, amit a játékvezetők 2-2 perces kiállítással büntettek. Nem tudott közelebb jönni a Párizs, mert a pályára lépő veszprémi cserék mindegyike tudott hozzátenni a játékhoz: Zeitz gólpasszt adott és labdát szerzett, Nilsson bedobta, a 24. percben már 5 gól volt az előny. Mikkel Hansen bombái csendesítették le a csarnokot (15-11). Rengeteget hibázott támadásban a vendégcsapatat, a Veszprém pedig jól játszott, a félidő 16-12-es veszprémi vezetéssel zárult.

Ilic góllal indult a második félidő, Gunnarsson egy másfél perces párizsi támadást zárt le góllal. Mikler továbbra is jól védett, Chema bejátszását Sulic váltotta gólra (18-13), majd Nagy László átlövésgóljával 6 gólos volt az előny. Minden egyes gólért meg kellett szenvednie a Párizsnak, a Veszprém védekezése szenzációsan zárt, csak Mikkel Hansen találta meg a rést. Ilic pihent pár percet, a lehetőséget kapó Terzic rögtön góllal jelentkezett be (40. perc: 22-16), Omeyer cserét kért, időt is kért Gardent mester. Ez sem segített: Nagy László 11 méterről emberhátrányból is betalált (23-16). Mikkel Hansen tartotta életben a Párizst, Ruesga góljával azonban ismét 7 volt közte, sőt: Ilic góljával először a mérkőzésen már 8 gól volt az előny. Mikkel Hansen 9. góljával az 50. percre 26-20-ra alakította az állást, tarthatatlan volt a dán klasszis, hetesből is betalált, csak őrá számíthatott már az utolsó 10 percben a csapatként ekkor már nem működő PSG. Emberhátrányban a megkülönböztető mezben játszó Gulyás is betalált, Sulic kiállítása miatt kettős emberhátránynál időt kért Carlos Ortega. Elég volt 2 perc kihagyás, és 4 gólra felzárkózott a francia csapat. Sőt, 3 gól is lehetett volna, Marguc kihagyta a ziccert, azonban elcsípte a francia kapus indítását, és az 57. percben 31-26-ra alakította az állást. Hansen 14. góljára Marguc újabb góllal válaszolt, két perccel a vége előtt eldőlt a továbbjutás. Az utolsó percben az élete egyik legnagyobb játékát nyújtó Chema, majd Mikler védése után Marguc góljával 34-28-ra nyert a Veszprém, és bejutott a Final Fourba!